Rady a recenze

Kolik času stačí na stopover v New Yorku?


Pokud plánujete nějakou cestu za teplem na západ, například do Karibiku, poohlédněte se po letenkách s mezipřistáním v New Yorku. I za krátký čas můžete zažít nevídané. Kdo v Americe nikdy nebyl, tak tohle mezipřistání zajisté uvítá.

Při mé poslední cestě jsem měl 6 a půl hodin dlouhé mezipřistání na JFK. Nikdy jsem v USA nebyl, tak jsem měl jasný cíl – Manhattan! Všechny fóra mě však od cesty do centra odrazovaly. Dokonce i zaměstnanci letiště mi říkali, že nic neuvidím a ještě se nestihnu vrátit do dalšího odletu. Výsledkem však byly 4 úžasné hodiny strávené přímo v centru metropole.

Při cestách do Karibiku se dá využít spousty slev evropských charterových dopravců. U letů z Německa často narazíte na přímé lety, v tomhle případě však přijdete o toto zajímavé mezipřistání v USA. Nejčastěji si mezipřistání můžete užít s Deltou Airlines v New Yorku nebo Atlantě. Pokud však chcete do teplejší krajiny, tak doporučuji American Airlines a jejich zastávku v Miami.

„Při hledání Vaší letenky si letenky kupte separátně. Do New Yorku se dnes dostanete velmi levně a z něj pak můžete využít široké nabídky letů na jih od místních dopravců. Z pravidla za letenky ještě ušetříte a hlavně získáte možnost užít si ten pověstný hot dog v ulicích NY.“

— Letímsvětem.cz

Stačí chytit Air Train, který Vás doveze na Jamaica Station, kde přesednete na metro a vystoupíte přímo v centru na rohu 5 avenue a 53 ulice. Celé se to dá stihnout za 45 minut. Z 5 avenue pak máte blízko do Central Parku, stihnete si udělat selfie na Times Square, občíhnete Rockefellerovo centrum a v neposlední řadě kouknete i na Empire State Building.

New York, Brodway Na pravý americký burger s místními strážci zákona

Rozhodně nesmíte zapomenout na klasický hot dog z kiosku na ulici a pití plechovky piva, zabalené do papírového sáčku. Jen tak se totiž budete cítit jako ze správného filmu z devadesátek. Pokud Vám párek nebude stačit, navštivte McDonald’s, i když do jeho osazenstva nebudete moc zapadat. Každopádně americká klasika musí být.

Tímto článkem nechci tvrdit, že 4 hodiny stačí na prohlídku New Yorku. To zdaleka ne, ale i tak krátký stopover, je dost času na to, abyste nasáli trochu americké kultury, a rozhodně si budete jisti, že se tam chcete ještě aspoň jednou vrátit. Neseďte na letišti, běžte si to užít!

Komentáře

Rady a recenze
Kam na vánoční trhy v Česku
Rady a recenze
Ukrajina – Extra levné dobrodružství – Kolik co stojí?
Rady a recenze
Kompenzace za zrušení či zpoždění letu