Rady a recenze

Lowcost boom v letecké přepravě


Letecká přeprava zažívá lowcost boom. Všechno co bylo zdarma, je již placené a to včetně občerstvení na palubě. Vyjma dálkových letů. Můžu však říct, že ne každá společnost je stejně štědrá.

Loni jsem letěl s Deltou Airlines z Amsterdamu do New Yorku a o jídlo a pití nebyla nouze. Lépe řečeno, objednal jsem si panáka a dostal jsem hned dva. Vše s úsměvem a dovětkem, že kdybych chtěl další, stačí zazvonit. Nevím, jestli sem vypadal tak hladově, ale byli štědří.

Letos jsem letěl s Lufthasnou z Frankfurtu do Bogoty. Můj první let s Lufthansou a můžu říct, že jsem byl mírně zklamán. Dvanácti hodinový let obsahoval sice dvě teplé jídla a snack, ale mimo servírování jídla bylo velice obtížné si cokoli objednat. Stewardky sice chodili s vodou a pomerančovým džusem, ovšem to bylo vše. Když si člověk objednal něco jiného než zmiňovaný džus či vodu, byl odměněn nepříjemným pohledem stevardky a za 15 minut, pokud nezapomněla, cestující teprve dostal, co si objednal. Nevím, přišlo mi to divné. Chápu, že dostat další drink je něco navíc, ať jej klidně zpoplatní, ale takhle by to fungovat nemělo. Během toho 12ti hodinového letu, má prostě člověk občas na něco chuť.

Abych Lufthanse jen nekřivdil, chtěl bych ji pochválit za servis u krátkého letu z Amsterdamu do Frankfurtu. Let netrval déle než 45 minut (včetně vzletu a přistání) a stevardi přesto stihli obsloužit celé letadlo se sandwichem a nápojem.

Další chválu bych rád připsal na účet Českých Aerolinií. Na krátkých letech sice již veškeré občerstvení a nápoje zpoplatnili, ovšem jejich jediná dálková linka z Prahy do korejského Seoulu je s nevídaným servisem. Jedenácti hodinový let je obohacen teplou večeří, snídaní a malým snackem uprostřed letu. O nápoje není nouze a největší chválu zaslouží za výběr z několika večeří. Vybírat můžete z dvou až tří evropských jídel a nabízeno je také jedno korejské menu, které je fantastické.

Komentáře

Rady a recenze
Příští destinace: pláž, oceán a surfing
Rady a recenze
Athény letecky s Czech Airlines a ubytování v Best Western hotelu za 2.799,- Kč
Rady a recenze
Ukrajina – Extra levné dobrodružství – Kolik co stojí?