Rady a recenze

Příští destinace: pláž, oceán a surfing


Surfařské spoty nalezneme na různých místech oceánu, kde jsou vhodné podmínky pro vlny. Pokud pak rádi sportujete a máte v oblibě cestování, tak právě tyhle místa budou i Vaším cílem. Jde o surfing, který je parádním důvodem, proč vyrazit na delší cestu.

Je to spojení cestování do různých koutů světa a zároveň odreagování velkým sportovním zážitkem, kterým surfing opravdu je. Typický surfařský den se pak odvíjí od toho, kterou destinaci vybereme. Já preferuji tropická místa, jelikož nemusíme surfovat v neoprenu a daná destinace je v teple mnohem krásnější a nabídne nám více zábavy.

Jak tedy vypadá den na surfařské dovolené? Po ranní lehké snídani, se vydáme na pláž, kde po krátké rozcvičce, jdeme okusit vlny a zasurfovat si. Délka surfování se pak odvíjí od toho, v jaké destinaci zrovna jsme. Některé destinace nám nabízí podmínky pro surfing dvakrát denně, jiné pouze jednou a o to více času pak máme na poznávání okolí.

Dominikánská Republika Dominikánská Republika

Surfařské spoty jsou většinou turisticky žádané destinace, ovšem pouze surfaři. Takže v jejím okolí nenaleznete nehezké hotelové komplexy a ostatní masově turistické atrakce, které dokáží danému místu velice uškodit. Naopak v těchto místech naleznete několik místních ubytovacích zařízení a spousty společenských míst k setkávání surfařské komunity. O zábavu budete mít tedy postaráno a každý den se po surfování můžete vydat poznávat okolí, či se jen tak válet na vylidněné pláži.

Kolik za surfing zaplatíme?

Surfing je v českých očích vnímán jako drahý sport, ale ve skutečnosti tomu tak není. Je to uzpůsobeno pouze tím, že si za surfem musíme dojet. Když si vezmeme na porovnání lyžování nebo snowboarding, tak ten je ve skutečnosti ještě dražší sport. U těchto zimních sportů, krom drahého sportovního vybavení potřebujeme ještě oblečení a doplňky. U surfingu potřebujeme pouze plavky, surf, vosk a leash. Případně neopren nebo lycru.

Surfing Surfing Surfing

Za zmíněnými zimními sporty pak stačí vyrazit na české hory, kdežto za surfováním v zimě musím trochu dále a zpravidla letecky. Což nám dělá celkově srovnatelnou částku u obou sportů, nicméně u surfingu máme v ceně i cestovatelský zážitek.

Kam za surfingem vyrazit?

Z Česka to máme nejblíž k evropským spotům. Surfovat se nejčastěji v Evropě dá ve Francii, Španělsku, Portugalsku a na Kanárských ostrovech. Na solidní, ovšem trochu chladnější podmínky můžeme narazit také ve Velké Británii, či Norsku. Všechny tyto destinace se dají využít pouze v létě.

Pokud budeme chtít vyrazit dále a hlavně v období, kdy nás doma trápí zima, tak máme následující možnosti. Nebudu je jmenovat všechny. Na to pak narazíme v dalším článku, nicméně bych rád vyzdvihnul ty nejlepší.

Jako nejlepší místo pro začátečníky bych zmínil Karibik, kupříkladu Dominikánskou Republiku. Míst je v Karibiku více a všechny mají jedno společné, krásné podmínky v podobě klidných vln a teplého podnebí a vody.

Dominikánská Republika Dominikánská Republika Surf trip v Dominikánské Republice

Pokud byste chtěli na druhou stranu zeměkoule, tak je vhodná Srí Lanka, Indonésie, případně Filipíny.

Pro náročnější surfaře jsou na světě mekky surfingu jako Austrálie, Hawaii či Jihoafrická Republika.

S kým za surfingem vyrazit?

V dnešní době internetu, můžete klidně sami a na místě kontaktovat místní surfařské školy a půjčovny. Pokud nejste až takoví dobrodruzi, tak Vám mohu doporučit některou z českých cestovních kanceláří, které zajišťují plnou podporu, co se surfařských dovolených týče.

Pokud byste měli zájem o radu či tip do jaké destinace a s jakou cestovní kanceláří vyrazit, tak napište do komentářů nebo mě osobně kontaktujte na mailu lukas@letimsvetem.cz.

Komentáře

Rady a recenze
Ukrajina – Extra levné dobrodružství – Kolik co stojí?
Rady a recenze
Lázně v Budapešti byly těžké zklamání
Rady a recenze
Našel jsem si cestu k Českým dráhám – Jídlo v Pendolinu