Wisla Letí Světem

Na jídlo a vodní dýmku do Moskvy


Ruská kuchyně není nikterak zvláštní, ale je zde nespočet tematických restaurací. Ano, taky je v Česku máme, ale u nás je poslední dobou obliba hamburgerových restaurací, mexických bister a podobně.

V Rusku je nejoblíbenější gruzínská a arabská kuchyně. U mě jednoznačně vyhrála ta gruzínská. Jít do takové restaurace totiž není jen o jídle, ale taky o setkání s přáteli. Jídlo totiž nemá každý své, ale objedná se 10 různých talířů, které společně jí celý stůl. Je to něco jako španělské tapas, nicméně druh jídla je zcela odlišný. Výrazné chutě a k tomu skvělé gruzínské víno. To všechno za velice příznivé ceny.

Když jsem se vrátil do Prahy, tak jsem zkoumal, jestli také máme nějaké gruzínské restaurace, a ano, máme. Bohužel jsou tak drahé, že je lepší si počkat až na nějakou cestu rovnou do Gruzie.

Rusové velice holdují vodní dýmce, nenavštěvují však klasické čajovny, jako máme my. Ruské čajovny jsou spíše restaurace a bary, s možností vodní dýmky. A právě arabský podnik Galaktika umístěný v kampusu University of Russia mě uchvátil nejvíce. Několika patrová stylová restaurace, plná dobrého arabského jídla a k tomu skvělé vodní dýmky. Pozor, vodní dýmku můžete jen kouřit, pokud Vás začne dým škrábat, tak se to nesnažte sami opravit. Stačí na chvíli přestat kouřit a obsluha dýmek ji opraví.

Galaktik, Moskva Galaktik, Moskva
Tip na dobrý podnik: Galaktika

Nejvíc se mi na tomhle podniku líbila atmosféra, která byla každých 20 minut doprovozená o tance arabských břišních tanečnic. Dodávalo to místnímu lokálu šťávu. Ruské čajovny nejsou jen pro zamilované páry, jak je tomu v Česku, ale je to společenské místo pro všechny. Pokud někdy zavítáte do Moskvy, rozhodně doporučuji tento podnik navštívit. Budete mile překvapeni. Více infromací na TripAdvisor

Komentáře

Wisla Letí Světem
Kyjev třemi slovy? Blízko, kontrast a levně – Značka? Čtěte a jeďte!
Wisla Letí Světem
Vzdálená exotika jménem Okinawa
Wisla Letí Světem
Hike na Velkém Kavkazu – Gruzie 2016: Den 3