Erasmus v Barceloně

FC Barcelona alias Baník P*čo – Erasmus v Barceloně: 10. díl


Nejsem nikterak fanouškem fotbalu, ale pokud člověk nějakou dobu bydlí v Barceloně, účast na fotbalovém zápase je povinností. Ne vždy se však dá hovořit o povedeném zážitku.

Jak jsem v úvodu zmínil, shlédnout fotbal na Camp Nou je prostě povinnost. Proto jsme se s kamarády rozhodli zakoupit lístky co nejdříve. Než jsme však sladili příjezd kamarádů z Čech a můj volný čas, zvolili jsme až listopadový zápas, kde se utkali kluby FC Barcelona proti Málaga CF.

Na zápas jsem se hrozně těšil. FC Barcelona je pojem sám o sobě, Camp Nou všichni znají, jelikož v Evropě neexistuje větší stadion, ale ani to nestačilo. Chápu, že fotbal je hra a ne vždycky se hraje podle stejného scénáře, ale krom simulantských výkonů se na trávníku nedělo vůbec nic.

FC Barcelona FC Barcelona

Pan Lionel Messi ráno zaspal, do zápasu nenastoupil a tím odstartoval sérii „nicnedění se“ na hřišti. Padly sice dvě červené karty, ale i to bylo málo za ty herecky ne úplně špatně provedené pády. Já osobně jsem třeba čekal mexickou vlnu, která je na Camp Nou na denním pořádku, ovšem nic. Nic se nedělo. V kotli to sice vřelo, ale jinak zbylých 83 tisíc přihlížejících diváků jen sedělo. Nedokážu si představit, kdyby byl stadion plný a sedělo by a nic nedělalo celých 99 354 diváků.

Abych si však jen nestěžoval, tak musím konstatovat, že mám splněno. Na zápase jsem byl, selfíčko je doma a zas tak špatný zážitek to nebyl. Jen škoda, že vstupenka stála 110 EUR. Kdybych místo toho raději šel na prvoligovou Karvinou, která má přece jen novější stadion než nějaká Barcelona, mohl jsem ze svých úspor vynaložit jen 90 korun, namísto 2.974 Kč. Ovšem, jak já říkám: „Za cestování a zážitky s tím spojené se neboj sáhnout do kapsy, protože peníze budou a my nebudem“. Takže mi to tak nevadí a podtrženo, sečteno, můžu říct, že jsem tam byl a bylo to fajn! Třeba si to přečte i Lionel a příště vstane a něco na tom hřišti předvede, abych viděl mexickou vlnu, na kterou jsem se tak těšil.

Camp Nou Camp Nou Camp Nou FC Barcelona

Komentáře

Erasmus v Barceloně
První dny a snaha ubytovat se – Erasmus v Barceloně: 1. díl
Erasmus v Barceloně
Výšlap na Montserrat – Erasmus v Barceloně: 9. díl
Erasmus v Barceloně
World Press Photo 2016 – Erasmus v Barceloně: 11. díl