Erasmus v Barceloně

Výšlap na Montserrat – Erasmus v Barceloně: 9. díl


Minulý týden byl opět pestrý. Nejen, že mi opět přijela návštěva v podobě mé drahé polovičky, ale další zpestření přišlo na horách, které mi ve Španělsku doposud chyběly. Ne, že by tady hory nebyly, ale zkrátka nebyl čas.

Šlo o  Montserrat. Ten, kdo na něm byl, tak si řekne, co to plácám… přece Montserrat nejsou žádné hory… ano, máte pravdu. Španělé z toho udělali pouze turistickou atrakci. Představte si, že se jedná o jeden vrchol a nahoru se dá dostat čtyřmi způsoby, bez pomoci nohou. Jako uznávám, že nejspíš mysleli na imobilní občany, ale nemyslím si, že na jeden a ten samý vrchol potřebují lanovku, zubačku, horský vlak a ještě cestu pro autobusy s parkovištěm na vrcholu pro 20 autokarů. Trochou přehnané, myslím si.

My si ale řekli, že přece nepojedeme na vrchol MHD a půjdeme po svých. Což jsme udělali jako jedni z mála, hodně mála, protože ani strejda Google nezná turistickou trasu na vrchol. Pod horu jsme z Barcelony dojeli autobusem, kde nás řidič při výstupu upozorňoval na cestu přes řeku a na vlak či zubačku. Neposlechli jsme a vyrazili na druhou stranu, směrem k hoře. Nikdo tím směrem nešel, jen my dva a povedlo se… po 15 minutách jsme narazili na první turistickou značku, která ukazovala hodinu a půl do vrcholu.

Šlo opravdu o pěknou procházku s hezkým výhledem a hlavně nulovým počtem turistů. Vlastně jsme jich potkali asi jen, co bychom na prstech rukou spočítali. Po cestě tak narazíte na spoustu pěkných míst, kde by i pan Rosenberg měl radost z těchto zákoutí (s nadsázkou řečeno). Jen nahoře přijde krutá realita a vy se ztratíte uprostřed davu turistů.

Tipy na výšlap
Pokud tedy jdete na Montserrat, určitě doporučujeme jít turistickou cestou pěšky a vyhradit si na výlet celý den. Když si na vrcholu prohlédnete katedrálu a stavíte se na místní farmářské trhy, máte ještě spoustu možností, kam šlapat dále. Vrchol se dá obejít celý dokola a po cestě potkáte kapličky, kříže, či jen krásné výhledy.

Proč však z takových krásných horských míst dělají jen atrakci pro turisty? Doufám, že tak neskončí i naše Lysá hora, i když ta k tomu už nemá moc daleko.

Montserrat Montserrat Montserrat Montserrat Montserrat Montserrat

Komentáře

Erasmus v Barceloně
Dvě barcelonská překvapení – jedno je dobré, druhé špatné, které chcete slyšet dřív? – Erasmus v Barceloně: 8. díl
Erasmus v Barceloně
FC Barcelona alias Baník P*čo – Erasmus v Barceloně: 10. díl
Erasmus v Barceloně
Na skok na Mallorce – Erasmus v Barceloně: 3. díl