Erasmus v Barceloně

První dny a snaha ubytovat se – Erasmus v Barceloně: 1. díl


Pro nezasvěcené, vydal jsem se na pár měsíců do Barcelony, konkrétně na pracovní Erasmus. Ten pro mě však nebyl hlavní důvod. Lákalo mě Španělsko a rád bych ho poznal více ze všech stran.

Jsem tu třetí den a upřímně říkám, že vzdávám řešit ubytování. Už jsem ho řešil 14 dní před odjezdem, na místě, ve dne, v noci.. Už nechci.. Fakt ne.. Vytáčí mě třeba fakt, že většina ubytování je jen pro holky nebo teploušky (sorry). Normální chlap ubytko nesežene. Nejvíc mě včera vytočila baba, která se mi snažila pronajmout pokoj… no, pokoj.. Byla to chodba s postelí. Chtěla za to 380 Eur měsíčně! Když jsem ji říkal, že inzerovala pokoj a né chodbu, tak mi odvětila, že to je pokoj, když si zavřu všechny dveře.

Někdo má na tohle štěstí a pokoj sežene na první dobrou, já to ovšem nejsem.

Když pominu pokoj, tak se mi ještě nic špatného nestalo. I když je Barcelona chaotická a španěláci ještě víc, tak je tu krásně. Kdo tu byl, tak ví, že místní kultura je nádherná. I já jsem tady kdysi byl a baví mě ty místa znovu poznávat.

Včerejší odpoledne jsem trávil na Barcelonetě a tak tomu bude i dnes.. Jen si vezmu plavky, ať se můžu zchladit v tom vedru! Aktuálně máme: 31.8°C a to je šest večer.

BarcelonetaBarcelonetaBarceloneta

Komentáře

Erasmus v Barceloně
World Press Photo 2016 – Erasmus v Barceloně: 11. díl
Erasmus v Barceloně
Výšlap na Montserrat – Erasmus v Barceloně: 9. díl
Erasmus v Barceloně
Spolubydlení s Italy – Erasmus v Barceloně: 4. díl