Erasmus v Barceloně

Na skok na Mallorce – Erasmus v Barceloně: 3. díl


Tento víkend měl být můj první strávený v Barceloně. Bohužel tomu tak nebylo! .. kecám, spíš bohudík! Můj brácha byl zrovna na Mallorce a napadlo ho, jestli se nechci taky ukázat. Přece jen je to z Barcelony o dost blíž!

Letět z Barcelony na Mallorcu je levná záležitost. Tam a zpět je to doslova pár korun. Jelikož jsem však sháněl letenky na poslední chvíli, musel jsem vynaložit 80 EUR. Je to dost, ale za tu srandu to stálo! Odlet jsem měl vsobotu v 7 ráno, tak jsem zvažoval co s pátečním večerem. Ten se nakonec jednoduše vykrystalizoval, když se v pátek v práci řeklo: “Večer sraz na Erasmus party v klubu Shôko” ..

No, řeknu Vám.. takovou party jsem ještě nezažil. Opravdu ne! Ovšem o místních zábavách v Barceloně se Vám ozvu v dalším článku. Teď zpět k víkendu. Z páteční party jsem jel rovnou na letiště. Trošku se to protáhlo a nějak už nezbyl čas na spánek. Během 35 minutového letu se taky moc nevyspíte a ejhle, vystupuji z letadla na Mallorce. Místními autobusy jsem se dostal k bráchovi na hotel do města Santa Ponça.

Po příjezdu mě celkem šokovalo, že je tam úplně mrtvo. To však není úplně vina místa, ale tím, že Němci, kteří tady jezdí na dovolenou, dopoledne zkrátka čerpají svůj All-inclusive co se dá!

Odpoledne jsme vyrazili za takovými těmi klasickými “koupáckými” aktivitami – koupání, pláž a prohlídka okolí. Nic moc pro mě, ale objevili jsme, že se chystá velká fiesta – Fiesta Festes del Rei en Jaume. Velikost a počet účastníků této akce nás mile překvapila a celou fiestu jsme si užili na sto procent. Sobota byla ve víru průvodu, scének a závěrečné historické bitvy na pláži. V neděli fiesta pokračovala „colour party“, která taky příjemně překvapila.

Mallorca Mallorca Flight to Mallorca Mallorca Fiesta Festes del Rei en Jaume Mallorca Fiesta Festes del Rei en Jaume Sangria Fiesta Festes del Rei en Jaume

Mezi všemi těmi slavnostmi jsme v neděli vyrazili na celý den na loď a to bylo parádní, jako každá loď má být. Drinky, hudba, opalovačka, skoky do vody, atd. Dolní palubu sice opět okupovali nemečtí důchodci, ale nahoře jsme byli my a podle toho to i vypadalo!

No nic, konec slov.. mrkněte na pár fotek. Pak už mě čekal jen zpáteční, 28 minut dlouhý let do Barcelony!

Viva la España! #letimsvetem

Komentáře

Erasmus v Barceloně
Bydlení v historické části města není jen tak – Erasmus v Barceloně: 7. díl
Erasmus v Barceloně
Dvě barcelonská překvapení – jedno je dobré, druhé špatné, které chcete slyšet dřív? – Erasmus v Barceloně: 8. díl
Erasmus v Barceloně
FC Barcelona alias Baník P*čo – Erasmus v Barceloně: 10. díl