Wisla Letí Světem

Hike na Velkém Kavkazu – Gruzie 2016: Den 3


Ráno v Iprali, nás postihla první bouřka. Prodloužili jsme si tedy spánek a skoro jsme se ji vyhli. Pak nás čekala poslední desetikilometrová cesta do Ušguli. Je to nejjednodužší etapa, ale po těch předešlých velmi náročných dnech je potřeba si trochu oddychnout.

Dopoledne jsme byli zklamáni, že se jde z velké části po cestě. Ovšem v poledne jsme dorazili k dalšímu krásnému potoku, který přímo vybízel ke koupání.

K večeru jsme dorazili do samotného Ušguli, které je ze všech vesnic největší a podle toho vypadají i možnosti, kam vyrazit za domácím jídlem a vínem. Nás nejvíce zaujal pán, který griloval na své zahradě a volal na nás “šašliki, šašliki”! Toto celkem mezinárodní slovo nás přesvědčilo, kam máme jít! Usadil nás na své verandě s překrásným výhledem na protejší svah tyčícím se nad Ušguli.

Starala se o nás celá rodina. Nejstarší z nich, 85 letá dáma nám připravila jejich typické “chačapuri” (placky plněné domácím sýrem). Jeden ze synů, nám připravil šašliky a druhý se staral o pití. Klasicky donesli lahvové pivo a domácí víno. Bohužel i tentokrát nám vybrali opravdu “skvělý ročník”! :-D Ač je Gruzie vyhlášená svým výborným vínem, tak tady v horách tomu tak není. Nevím, zda si každý víno vyrábí sám, ale kvalita by tomu odpovídala. Na příklad k tomuto vínu bychom přirovnal loňský burčák zředěný konzumním lihem, aby barva prozrála. Opravdu nic moc pro chuťové pohárky. Nicméně za cenu 30Kč za litr, se kterou jste mohli nasát i místní atmosféru, nám to nevadilo a i tak jsme si víno vychutnali.

Místní nás úspěšně opili a tak nezbývalo nic jiného, než u nich na zahradě rozložit stan a přespat.

dav

Komentáře

Wisla Letí Světem
První let s Dreamlinerem a málem i první nouzové přistání
Svět letadel
Na vyhlídce v oblacích aneb výlet nad Českem malou Cessnou + FOTOGALERIE
Wisla Letí Světem
Porto – jednoznačně nejlepší město roku (+fotogalerie)