Wisla Letí Světem

Z Prahy do Ostravy letadlem


Často cestuju mezi Prahou a Severní Moravou a občas se mi povede krátit si tuhle cestu letadlem. Jenže ono zdánlivé krácení cesty to není. Mou obvyklou trasu jsem si letadlem zkrátil pouze o půl hodiny, což konec konců za to nestojí.

Je 9:39 hodin ráno a já stále trávím klidné dopoledne na Vinohradech, mezitím co z Hlavního nádraží v Praze vyjíždí Pendolino ve směru na Ostravu. Pořád mám více než dvě hodiny do odletu a tak si říkám, že zkusím vyrazit na letiště co nejpozději, abych zjistil, kolik času ušetřím. V 10:30 mi to nedá a vyrážím směr letiště. Dobře jsem udělal. Mačkanice na eskalátoru v metru, ujetý autobus 119 z Veleslavína, fronta na check-inu, extrémně dlouhý zástup na security kontrole a já po druhém vyvolávání mého jména, jakožto posledního cestujícího do Ostravy dobíhám do gatu. Celkově pak strávíte v letadle víc než hodinu a z toho asi 50 minut čistého letu.

Let z Prahy do Ostravy s ČSALet z Prahy do Ostravy s ČSALet z Prahy do Ostravy s ČSA

Padesáti minutový let se pak dá trávit krásným výhledem na Česko ze zhruba pětikilometrové výšky. Bohužel to je jediný příjemný rozdíl oproti jízdě vlakem. Při klesání na Mošnovské letiště, letíme nad tratí, kde pod námi projíždí 15 minut zpožděné Pendolino. To je jen pár minut od nádraží v Ostravě, kdežto nás čeká ještě cesta vlakem nebo autobusem do centra Ostravy.

„Pokud jste ze Severní Moravy a máte namířeno někam za hranice Česka, rozhodně doporučuji začít hledat letenky s odletem z Ostravy. Pamatuji totiž minulé léto, kdy zpáteční letenka z Prahy do Paříže stála skoro 6 tisíc korun. Přitom letenka Ostrava – Praha – Paříž a zpět byla o víc než 1000 Kč levnější.“

— Letímsvětem.cz

Já jel až do Havířova a mohu říct, že cesta z pražských Vinohrad do centra Havířova vlakem zabere 4 hodiny 45 minut a letadlem si ušetříme pouze půl hodiny a to už nemluvím o stresu z toho, že to letadlo prostě nestihnete.

Komentáře

Wisla Letí Světem
20 hodin v Bogotě
Wisla Letí Světem
Jihovýchodní Asie za 96 hodin
Wisla Letí Světem
Keňa s batohem za dva týdny „Co a jak bylo?“