Svět letadel

Když vás aerolinky odbaví jako balík


V Evropě máme Ryanair, který je stále extrémnější ve svých nápadech jak ušetřit na nákladech. Většina těchto nápadů však svou nereálností končí pod kobercem. V Asii však přišli na další možnost jak náklady ušetřit.

Hledal jsem vhodnou letenku pro svou cestu z japonského Naha na Okinawě do korejského Seoulu. Možností bylo několik, avšak nejvíc se mi líbila aerolinka Peach. Připomínala mi kopii maďarského WIZZAiru. Všechno bylo totožné až na odbavení, které mě opravdu dostalo.

Po příjezdu na letiště marně hledám check-in pro svůj let. Jsem odkázán na autobus, který mě tam má dovézt. Ano, jak mi bylo řečeno, tak se stalo, ovšem odbavení probíhalo z cargo terminálu. Mezi přepravními kontejnery měli postavený provizorní terminál ze sádrokartonových desek.

No a pak nás seřadili před letadlo jako balíky a až jsme byli všichni, tak nás popoháněli megafonem do letadla Gate k letadlu, který duty free obchod neviděl ani z dálky Nepřekonatelné imigrační oddělení Security kontrola, aneb na barvy na zdech už nevyšlo. Betonová barva je taky fajn! Místo boarding pasu dostanete paragon a můžete jít na další strastiplnou cestu cargo terminálem Odbavovací hala vám nabídne pouze tento check-in z kartonu Příjezd ke cargo terminálu vás oprvdu zarazí

„Po plane spottery a milovníky letadel je letiště Naha na Okinawě parádním zážitkem. Letiště je totiž na půl civilní a z druhé části vojenské, takže se vám naskytnou parádní situace jako seřazení letadel na pojezdové dráze v podání několika dopravních letadel, včetně Boeingu 777 a mezi nimi stojící japonské stíhačky a americké F16. V dálce pak máte americké vrtulníky Hawk či obří dvoumotorové vrtulníky Boeing.“

— Letímsvětem.cz

Nejhorší na tom bylo, že let byl zpožděný a v gatu nebyla možnost koupit si jídlo nebo pití. Ale proč taky, vždyť jsme tam všichni seděli jako balíci.

Komentáře

Wisla Letí Světem
Z Prahy do Ostravy letadlem
Svět letadel
České Aerolinie obnovují exotičtější destinace
Wisla Letí Světem
Kyjev třemi slovy? Blízko, kontrast a levně – Značka? Čtěte a jeďte!