Wisla Letí Světem

Jihovýchodní Asie za 96 hodin


Tohle je trošku dražší špás, avšak demonstrace pro ty, kteří si stěžují, že nemají čas na to, aby se podívali někam dál. Já ho taky neměl, ale za 96 hodin jsem stihl navštívit dva státy Jihovýchodní Asie.

Byla to Jižní Korea a Filipíny. Popravdě můžu říct, že jsem se po dobu této dovolené téměř nevyspal. Na jednu stranu to ale nebylo vůbec na škodu. Nebyla šance, aby mě postihl jet lag (pásmová nemoc). Měl jsem 5 dní volna a možnost podívat se právě do Jižní Koree. Proč ne, řekl jsem si. Ovšem před odletem jsem si uvědomil, že Korea v zimě nebude nic moc. Porozhlídl jsem se proto po nějakých letenkách a za pár minut bylo koupeno. Seoul – Manila a zpět za 4.500,- Kč. Asie je v tomhle prostě sexy. Levné letenky kamkoliv a to tenhle konkrétní let nepatřil mezi ty úplně nejlevnější.

A co se za 96 hodin dá stihnout? Je to první noc v letadle, dvě noci v Manile a jedna noc v Seoulu. Což samozřejmě není všechno, protože krásných zážitků a nových zkušeností člověk nabere spousty.

Seoul v Gangnam stylu

V Koreji sem prvně navštívil typickou tržnici ve městě Incheon a pak se vydal do Seoulu, který Vás překvapí jak je obrovský. Těch 10 milionu obyvatel se někam prostě musí vejít. Na tak velké město mi necelé dva dny opravdu nestačily, ale i tak jsem stihl navštívit spoustu krásných míst, včetně západu slunce na Nansam Tower. Ten vás uchvátí výhledem na údolí zaplněné mrakodrapy, zahalené do oparu velkoměsta. V noci jsem pak navštívil rušnou čtvrt města Gangnam odkud údajně pochází známý song Gangnam Style. V této čtvrti určitě neminete spoustu blikajících neonů právě s nápisem Gangnam Style. Je to úsměvné.

Poté co jsem na místních tržnicích okusil spousty zdejšího jídla, stále mi zbývalo vyzkoušet jednu opravdovou specialitu a to fazole na sladko, na tisíc způsobů. Na ty došlo až na poslední chvíli, když jsem čekal na svůj let do Manily. Společnost mi tu dělaly krásná Thajka s ještě hezčí Indonésankou. Právě ony mi daly ochutnat fazolový nanuk a pak ještě koblížky z rýže plněné fazolemi na sladko. Na oplátku jsem holkám nabídl panáka Becherovky, kterou si pro tyhle účely vozím z Česka. Myslím, že spokojenost z ochutnávkou tradičních specialit byla na obou stranách. Důkazem byla několikrát několikerá žádost o dolití pro slečnu z Thajka.

Šíléná párty v Manile

Na let do Manily jsem se vydal sám, ale opět to nebylo na škodu. Seznámil jsem se s místními i na Filipínách. Hned ten první mě chtěl sice okrást, ale člověk by přeci neměl dát na první dojem. Mezi dalšími Filipínci jsem si pak dokonce našel přátele.

Manila mě překvapila svou velikostí, je ještě větší než Soul. Přitom tady prakticky nefunguje MHD. Bohatší jezdí taxíky, chudí buď pěšky nebo využívají jejich typické Jeepney, které jsou pro turisty opravdu zábavou. Za dvě noci v Manile, jsem se takřka nezastavil. Chtěl jsem vidět všechny zajímavosti, což se mi prakticky povedlo. Ovšem nejlepší zážitek pro mě bylo něco, co se může přihodit pouze někomu, kdo cestuje sólo a na vlastní pěst.

V noci před odletem, jsem byl navštívit Hard Rock Café v Makati, kde hrála asijská roková kapela. Po třetím pivu se mi ty jejich písničky začaly líbit, sebral notnou dávku odvahy a šel jsem se připojit k vedlejšímu stolu obsazeného místními Filipínkami. Po několika dalších pivech a skleničkách jsem skončil s půlkou baru na pódiu s mikrofonem v ruce. Nakonec z toho byla obrovská párty, na což asi nejsou místní až tak zvyklí. Došlo to až tak daleko, že za mnou přišla manažerka amerického OUTBACK Steak House, která tu párty organizovala a prý tady takovou ještě nezažila. Pořádala tam firemní večírek a já jí s tou svou vlastní improvizovanou akcí zcela naboural program. Skončilo to pozváním na otevření její nové pobočky. Prý bych to tam měl opět trochu rozjet :)

Tohle je něco, co se přihodí pouze lidem, kteří cestují sólo. Kdybych tam byl se svou skupinou, těžko bych se k takové akci s cizíma lidmadostal.

Komentáře

Wisla Letí Světem
Keňa s batohem za dva týdny „Co a jak bylo?“
Wisla Letí Světem
Konec předsudků, vyrazil jsem k moři, Baltskému moři, do dalekého Polska
Svět letadel
Na vyhlídce v oblacích aneb výlet nad Českem malou Cessnou + FOTOGALERIE