Wisla Letí Světem

Ruský Tokyo Drift před Moskevskou státní univerzitou


Každý z Vás určitě viděl nebo slyšel o filmu Rychle a zběsile: Tokyo Drift. Vždy mě zajímalo, jestli se v Tokiu opravdu něco takového děje. Zda ano či ne jsem zatím nezjistil. Ovšem byl jsem opravdu ohromen, když jsem tyhle reálné pouliční závody viděl právě v Moskvě.

Dějí se tam více méně každý den, avšak v neděli v noci jsou největší. Před Moskevskou státní univerzitou je velký park křížený širokými cestami a křižovatkou. Tyto cesty jsou v noci plné aut, ale ne jen tak nějakých. Najdete tady snad všechny auta od upraveného žigulíka po nejnovější Lamborghini. Aut je tady více než stovka a mezi nimi jejich majitelé posedávající u kávy, či čaje a vodní dýmky. Což je zvláštní, já bych si u takové nelegální akce představil spíše spoustu opilých lidí.

Auta tady však jen nestojí. Na velké křižovatce můžete vidět, jak se majitelé aut předvádí v driftování. Na druhé straně parku pak čekají autana semaforech, připravená na startu před pouličním závodem. Předem si sestaví trasu, kudy se závod pojede a pak už jen stačí domluvit výhru pro vítěze.

„Za parádním automobilovým zážitkem nemusíte až do Tokia, stačí navštívit Moskvu.“

— Letímsvětem.cz

Když jsem se mé místní kamarádky ptal, jestli je tohle normální a legální. Odpověděla, že normální ano, legální ne, nicméně to tady nikdo neřeší. Jednou za čas dorazí policie, ale stačí, když se účastníci závodu složí na nějakou almužnu jako příspěvek na „fond pro pomoc policii“ a strážníci zase odjedou. V Rusku zřejmě nic neobvyklého …

Komentáře

Wisla Letí Světem
Keňa s batohem za dva týdny „Co a jak bylo?“
Wisla Letí Světem
Hike na Velkém Kavkazu – Gruzie 2016: Den 3
Wisla Letí Světem
Porto – jednoznačně nejlepší město roku (+fotogalerie)