Wisla Letí Světem

20 hodin v Bogotě


V lednu mě napadlo letět za dalším poznáním, a to do Panamy. Tentokrát jsem na cestu vyrazil se Zdendou a Béďou. Ovšem kupování letenek bylo čistě na mně a nebyl bych to já, kdybychom letěli přímým letem. Vyhrál to stopover v Bogotě.

Do tohohle tripu nás dohnala Lufthansa se svými levnými letenkami z Amsterdamu do Panama City. Mně se cena ovšem pořád nezdála a chtěl jsem něco víc. Pořád jsem přemýšlel, jaký let ještě přidat, aby cena a hlavně cesta byla ještě zajímavější. Nakonec to vyhrála Bogota. My měli rázem levnější letenky a k tomu možnost strávit 20 hodin v této kolumbijské metropoli.

Po koupi letenek nastala chvíle nejistoty. Uvědomili jsme si, že letíme do jedné z nejvýznamnějších drogových velmocí, kde ještě donedávna panovalo nebezpečí a nejistota drogových kartelů. No nic, řekli jsme si. Letenky už byly koupeny a my vyráželi. V letadle nad Atlantikem jsme si uvědomili, že jediné co o našem pobytu v Bogotě víme, je hotel, který jsme měli zabookovaný. Nic víc. Prostě jsme plánovali Panamu a na zamyšlení nad krátkou zastávkou v Bogotě se nějak pozapomnělo. Ovšem jako správní chlapi (po několika drincích v průběhu letu) jsme se toho nebáli a udělali jsme dobře!

Lufthansa Airbus A340-300 Během letu jsme se rozhodně nenudili Po příletu do Bogoty

Těsně před přistáním jsme si všimli, že kousek vedle nás letí hezká slečna. Stačila chvilka a už jsme věděli, že je z Bogoty a začala nám dávat cenné rady. Asi si teď říkáte, jak je možné, že jsme si nevšimli slečny sedící hned vedle nás během dvanácti hodinového letu :) Sám nevím, ale zřejmě za to mohlo naše alkoholové opojení, které jsme v letadle udržovali. (O tom, jaký servis je na palubě letadla Airbus A340-300 společnosti Lufthansa, se brzy dočtete v dalším článku.) Každopádně jsme si rady vzali k srdci a vyrazili.

„Doporučujeme přečíst: Pár cenných rad na čas strávený v Bogotě

— Letímsvětem.cz

Z letiště jsme se vydali taxíkem přímo do hotelu. Tří hvězdičkový hotel s pokojem pro tři na jednu noc nás vyšel na 750 korun. Parádní cena, když vezmu v potaz lokaci s výhledem na horu Monserrate.

Jízda taxíkem v Kolumbijském styluTypická ulice Bogoty Takhle vnímáte Bogotu nejčastěji

Po příjezdu na hotel jsme byli zralí na postel, ale zvědavost nakonec vyhrála a vyrazili jsme do ulic. Opět taxíkem, který je v Bogotě velice populární a hlavně levný. Byla středa večer a v metropoli to žilo. Nakonec jsme zapluli do baru Casa 969 a udělali jsme dobře. Celý večer nás v baru doprovázela kapela hrající jakýsi pseudo kolumbijský jazz. Později jsme se v baru potkali i se slečnou z letadla, která se ukázala jako skvělý rádce při výběru místních nápojů. Doporučila nám například skvělou anýzovou pálenku Aguardiente Antioqueño, kterou můžu vřele doporučit i Vám.

Párty v Kolumbijském baru v plném proudu

Jako nejzásadnější radu při popíjení v kolumbijském baru, bych vám doporučil objednat na začátku rovnou celou láhev. Panákovat se v téhle zemi ekonomicky nevyplatí a u jednoho panáka stejně nezůstanete. Stejně tak se tady standardně čepuje pivo do džbánu a z něj už si pak každý rozlévá sám, což nám čechům může připadat podivné, ale ve spoustě zemích to takhle funguje normálně.

Párty probíhala až do rána a my měli možnost zpozorovat zajímavou věc. Kolumbijci jsou ranní ptáčata a pracovní den tady začíná už od sedmé hodiny ranní, takže žádné jihoamerické flákání se zde nekoná. Na snídani jsme vyrazili kolem osmé hodiny do jedné z místních kaváren a překvapilo nás, že jsme měli problém najít volný stůl. Pro Kolumbijce je totiž typické sjednávat si schůzky hned z rána a vysedávat po kavárnách. Ráno ve všední dny tedy veškeré kavárny působí spíše jako kanceláře, či provozovny business breakfast.

Místní specialita - smažený banán Bogota, Kolumbie Bogota, Kolumbie El Dorado International Airport Bogota, Kolumbie Bogota, Kolumbie Bogota, Kolumbie

Bogota je prostě bláznivé, pulzující město, kde nikdo nechce zaspat žádnou příležitost,  a proto tady pro většinu začíná den s východem slunce!

Na závěr mě napadá ještě jedna malá, ale o to důležitější rada. Chlapi z Česka, převážně Ti světlejší, s modrýma očima, dávejte si na ulici pozor! Kolumbijské holky na tyhle pro ně „exotické typy“ nejsou zvyklé a vy se tak pro ně stanete velmi nepřehlédnutelní a žádaní. Není pak těžké si v Bogotě připadat jako hollywoodská celebrita :)

 

Komentáře

Svět letadel
Jak se cvičí piloti dopravních letadel a proč se historie leteckých nehod neopakuje
Wisla Letí Světem
Ruský Tokyo Drift před Moskevskou státní univerzitou
Wisla Letí Světem
Keňa s batohem za dva týdny „Co a jak bylo?“