Erasmus v Barceloně

Konečně ve svém bytě aneb život bezdomovce je za mnou – Erasmus v Barceloně: 5. díl


Po delší odmlce se vám opět hlásím z Barcelony. Konečně můžu říct, že zde i bydlím. I když tady svůj čas trávím již déle než měsíc, tak jsem celé září strávil jako bezdomovec! Spaní pod mostem jsem sice nezažil, ale sedmkrát jsem si balil kufry a stěhoval se z místa na místo. Sehnat ubytování v Barceloně není zkrátka jednoduché anebo musíte mít mnoho štěstí.

Začal jsem stěhováním z Moravy sem do Barcelony. První týden jsem stihl vystřídat hned dva hostely, pak mě čekal přesun na Mallorcu, kde jsem spal na zemi. Poté jsem trávil týden u Italských kolegů, odkud jsem kočoval na týden do Francie. Po návratu mě čekal opět týden v hostelu a poslední zářijový víkend jsem strávil v Čechách.. Toto pondělí jsem se však vrátil a rovnou do nového bydlení. Konečně mohu říct, že bydlím „ve svém„!

Sehnat toto bydlení byl sice boj a utrpení, ale jsem teď maximálně spokojen. Bydlím v samotném centru Barcelony v části města Barri Gòtic. To má své výhody i nevýhody. Výhodou je, že máte všude blízko, ovšem vaše uši si nikdy neodpočinou a to už taková výhoda není. Já jsem však maximálně spokojen, neboť jsem neustálou součástí pulzující Barcelony!

I když to říkají všichni obyvatelé částí Barri Gòtic, tak i já si myslím, že mám svou pravdu. Bydlím totiž v nejužší ulici ve městě. Ke spolubydlícím do vedlejších pokojů to mám dál, než k sousedce, která bydlí přes ulici. Někdy mi připadá, že mi snad kontroluje co mám na talíři! :) Jako ne, že já bych nedělal to samé, ale jinak to tady prostě nejde. Jednou udělám velký krok mezi balkony a stavím se na návštěvu. Doufám, že to její pes pochopí!

Barri Gotic Barri Gotic

Ona bohužel to samé udělat nemůže jelikož my máme v bytě ochránce. Žije tady s námi zajíc nebo snad králík, nevím. Vím jen, že se jmenuje Buzz a má na krku rolničku, která mě jednou přivede k šílenství! Pochlubit se pak můžu i mezinárodním složením v bytě, které čítá Francouzku, pracující pro Booking.com, Němce, kuchaře v Mandarinu Oriental a Srí Lančana s holandským pasem, který snad taky někde pracuje. Nejvíc mě z této skvadry mimo zajíce zaujal onen Němec, který vaří v barcelonském hotelu Mandarin Oriental a jejich restaurace získala ocenění Michelin.

To je teď vše a v příštím díle se můžete těšit na to, jak jsem se já, pitomec nechal okrást místními kapsáři!

Komentáře

Erasmus v Barceloně
Na skok na Mallorce – Erasmus v Barceloně: 3. díl
Erasmus v Barceloně
Jak se nechat okrást během pár sekund? – Erasmus v Barceloně: 6. díl
Erasmus v Barceloně
World Press Photo 2016 – Erasmus v Barceloně: 11. díl