Erasmus v Barceloně

World Press Photo 2016 – Erasmus v Barceloně: 11. díl


Mé působení v Barceloně již skončilo, ale ještě bych chtěl sepsat jedenáctý díl a ohodnotit, případně doporučit výstavu World Press Photo 2016, která ještě do neděle probíhá.

World Press Photo je každoroční výstava nejlepších žurnalistických fotografií světa. Mimo tu úplně nejlepší fotku se soutěží ještě v devíti kategoriích, jako třeba nejlepší reportážní fotka, fotka přírody a nebo třeba fotka sportovní události, na které je zachycený český lyžař Ondřej Bank, při pádu v jeho posledním závodě. Jinou účast Česká republika v soutěži nemá, ale i tak tato výstava stojí za návštěvu.

Upozorňuji, že na některé návštěvníky může výstava působit až depresivně vzhledem k některým fotografiím, na kterých jsou zachyceny převážně hrozby dnešního světa – uprchlická krize, válka v Sýrii, vypalování pralesů v Indonésii, život v Severní Korei, atd. Na mě však výstava působila spíše poučně a k zamyšlení.

V Barceloně výstava probíhá ještě do konce tohoto týdne a tedy 11. prosince 2016 v Centre de Cultura Contemporània de Barcelona (CCCB). Vstupné je myslím 6 EUR, což jsem nemohl zjistit vzhledem k mé návštěvě v neděli, kdy je vstup zdarma.

V neděli vám ještě sepíšu své tipy na restaurace, kavárny a bary, které jsem po dobu svého pobytu v Barceloně navštěvoval.

World Press Photo 2016 World Press Photo 2016 World Press Photo 2016 World Press Photo 2016 World Press Photo 2016 World Press Photo 2016 World Press Photo 2016 World Press Photo 2016 World Press Photo 2016 World Press Photo 2016 World Press Photo 2016

Komentáře

Erasmus v Barceloně
Konečně ve svém bytě aneb život bezdomovce je za mnou – Erasmus v Barceloně: 5. díl
Erasmus v Barceloně
Výšlap na Montserrat – Erasmus v Barceloně: 9. díl
Erasmus v Barceloně
Bydlení v historické části města není jen tak – Erasmus v Barceloně: 7. díl