Novinky

Jak dopadly včerejší přednášky v Havířově?


Včera jsme v Havířově začali s prvními cestovatelskými přednáškami. Jedná se o přednášky (besedy) na podporu studia jazyků a využívání praxí a stáží. Smyslem je podpořit studenty, aby se nebáli vycestovat za studiem či praxí do zahraničí. Nejsme zastánci toho, aby člověk se člověk hned po maturitě odstěhoval do zahraničí, ba naopak, jsme patrioti. Nicméně, během studia by student měl nabrat i zahraniční zkušenosti, ať už se jedná o studium, či stáž v zahraničí. Student tak má možnost rozšířit své jazykové schopnosti, získat nové zkušenosti a schopnost porovnávat, protože ne v každé zemi se žije stejně.

Bohužel, mnoho studentů se vycestování do zahraničí bojí. Připravili jsme tak tedy přednášku, kde se snažíme vyvrátit mylné obavy z cest. Těmito obavami zejména jsou:

  1. Neumím cizí jazyk, neumím anglicky,
  2. Bojím se cestovat daleko, bojím se, že se ztratím,
  3. Cestování je drahé, nemám na to peníze,
  4. Mám doma přítele / přítelkyni a nechci odjet bez něj,
  5. Mám strach, že se mi bude stýskat po domově / po rodičích.
Přednáška Letímsvětem Přednáška Letímsvětem Přednáška Letímsvětem Přednáška Letímsvětem Přednáška Letímsvětem

A jak tedy první přednášky dopadly?

Žádný oficiální průzkum jsme nedělali, ale vzhledem ke kladným ohlasům po přednášce a k e-mailům, které jsem obdržel, troufám si říct, že přednáška byla úspěšná.

Ti z vás, kteří se na mě obrátili s dotazy, neváhejte ptát se dál. Zůstaneme v kontaktu, ať se vám vaše stáže a studia co nejlépe vydaří.

Padaly dotazy například na stáže pod vedením šefkuchařů z restaurací, které mají Michelin hvězdy nebo na pracovní nabídky v lodní a letecké dopravě.

Součástí besedy byla soutěž o vouchery na jakékoliv jídlo ze sítě restaurací Los Capolitos, kdy cenu pro hotelovou školu předával pan Martin Svoboda, kterého můžete znát z bývalého televizního pořadu České televize – „Pod pokličkou„.

Doufáme tedy, že se přednášky líbily opravdu tak, jak zněly obdržené e-maily a těšíme se na další přednášení.

„Cestuj, poznávej a inspiruj sebe i ostatní“

Přednáška Letímsvětem Přednáška Letímsvětem Přednáška Letímsvětem Přednáška Letímsvětem Přednáška Letímsvětem

 

Komentáře

Novinky
Vyrážíme na hokejový roadtrip do Paříže – a ještě jsou volné vstupenky!
Florbalová Šanghaj
Michael Blažík a jeho cesty za florbalem
Novinky
Již brzy se dočkáte Letímsvětem.cz v novém kabátu!