Rady a recenze

Našel jsem si cestu k Českým dráhám – Jídlo v Pendolinu


České dráhy byly vždycky děs a hrůza, co si budem povídat. Vlaky byly hnusné a personál mnohdy nepříjemný. Pak jednou přišlo Pendolino, ale bylo tak drahé, že to bylo vlastně k ničemu. Myslím, že pak můžeme děkovat Radimu Jančurovi, kterému se v Česku povedla tak trochu vlaková revoluce.

O tom jak to s Jančurovým RegioJetem na začátku bylo, s čím přišel, jaké změny udělal, o tom tento článek nebude, takových už bylo dost. Nechci řešit ani jak to s jeho vlaky vypadá teď, rád bych se věnoval Pendolinu, které vlastně zůstalo nějak v pozadí, přitom má co nabídnout.

Líbí se mi na něm, že je pořád stejné a má pořád stejný komfort. Když si koupíte jízdenku, tak prostě víte, v jakém prostředí budete sedět, jak bude vypadat sedačka a tak dále. Nikdy vás nepřekvapí například změna vozu za jiný, což vlastně u Pendolina ani nejde. Vlakový personál má hezké uniformy a od konkurence se spoustu věcí naučil – například roznáška vody a novin zdarma. Tím hlavním plus, které Pendolino má, je však jídelní vůz, ten je naprosto perfektní. Je to vlastně plnohodnotná pojízdná restaurace.

V jídelním voze jsem jel už několikrát a vždy mě překvapil, ale poslední jízda natolik, že jsem o ní chtěl napsat. Dal jsem si celé obědové menu a mile mě to potěšilo. To jídlo vůbec nevypadalo jako „vlakové“. Nebyla to sice žádná raketová gastronomie, ale ani ne žádná krabičková dieta nebo šlichta, prostě jídlo jako v mnohých českých restauracích.

Podle fotek to posuďte sami. Dokonce to jídlo vypadalo stejně jako na obrázcích v menu. Porcelánové nádobí a kovové příbory jsou pak jako bonus. Vlastně i to čepované pivo je velký plus.

Jídlo v Pendolinu, České dráhy Jídlo v Pendolinu, České dráhy Jídlo v Pendolinu, České dráhy Jídlo v Pendolinu, České dráhy

A ceny? Tak jako jídlo, tak i ceny jsou stejné jako v normálních restauracích. Takže to ve vlaku nemusí být jen o sushi, můžete se najíst i úplně jinak. Závěrem bych pak chtěl zhodnotit i to, zda tento „pendolínský jídelák“ má na trati vůbec konkurenci? Podle mě by tomuto jídlu mohl konkurovat třeba servis v Premium třídě u LEO Expressu. Je teda asi na čase, zabukovat nějakou tu prémiovou jízdenku do LEA.

Komentáře

Rady a recenze
Co je potřeba vědět před životem v Barceloně? Ať už jde o práci, studium, či Erasmus+
Rady a recenze
Lowcost boom v letecké přepravě
Rady a recenze
Pár cenných rad na první cestu do Bogoty