Novinky

Od zítra spouštíme novou rubriku o životě Česky v africké Ugandě


V neděli večer Patricie odletěla do africké Ugandy, kde se vydala na pomoc africkým dětem do místního sirotčince. Byla to její svobodná volba, pomoc druhým bylo něco, co věděla, že v životě musí splnit. Znáte to, ne? Prostě žijete s pocitem, že alespoň jednou musíte pomoct někomu cizímu, kdo to opravdu potřebuje. Taková mise v Africe pak má výhodu, že spojíte příjemné s užitečným – cestujete, poznáte kus světa, který byste jinak nepoznali a hlavně pomůžete druhým.

Děti v Africe žijí v opravdové chudobě a proto se bez pomoci druhých neobejdou. Letímsvětem.cz proto s Patricií udělali sbírku oblečení a hraček pro tamní děti. První várku oblečení Patricie již v úterý předala a mohu říct, že reakce dětí byli opravdu dojemné. O tom se však dozvíte více v našem africkém seriálu, se kterým začínáme zítra.

Patricie je přesně ve městečku Bugembe, které leží asi 90km východně od hlavního města Kampala. Městečko je situováno na pobřeží Viktoriina jezera, které je největším jezerem v Africe. Kromě péče o místní děti má Patricie i další věci na starost, jako například místní zemědělství či pomoc s opravami obydlí.

Lidem, kteří jakkoliv pomohli v této sbírce, mockrát děkujeme a budeme se vás snažit odměnit fotografiemi dětí, které používají (nosí) vaše dary. Zároveň se omlouváme těm, kteří chtěli přispět, ale jejich věci už jsme neměli jak sbalit. Možná ještě něco do zavazadel nacpeme při našem příštím odletu, který je naplánován na 17. února 2017 do Nairobi.

A pamatujte, od zítra začínáme s novou rubrikou o africkém dobrodružství, které Patricie v těchto dnech zažívá!

Patricie v Ugandě

Komentáře

Novinky
Jak dopadly včerejší přednášky v Havířově?
Novinky
JE S NÁMI KONEC? – Celý film dostupný na Letímsvětem.cz
Novinky
Zahájení spolupráce se Smarty Drinkem