Češka v Ugandě

Sebevražedný rafting na druhé nejdelší řece světa Nilu – Češka v Ugandě: 9. díl


Nápad o tom, že bych mohla vyzkoušet rafting na Nilu, přišel ještě před mým příjezdem sem. Nil mám teď takřka na dosah ruky a recenze na místní raftové společnosti jsou víc než přesvědčivé. Každá z nich má ale stejné ceny, tak jsem váhala, kterou vybrat. Naštěstí jsem stále v kontaktu s mým průvodcem ze Sipi, Jumou, který mi doporučil Nalubale rafting, jelikož tam má známé a já budu mít slevu, protože jsem byla ubytovaná v Sipi River Lodge. Jako většina na slevu prostě slyším, tak jsem souhlasila ať nám, mně a Marii,  Juma bookne 2 místa na neděli. Rafty začínají už v 8 ráno a sraz je v Jinje, tak jsme s Marii vyrazily už v sobotu s tím, že prvně najdeme Nalubale kancl, potvrdíme rezervaci, poptáme se na podrobnější info a pak si seženeme v okolí ubytko.

Když jsme dorazily do kanceláře, přivítal nás veselý chlapík a odpověděl na všechny naše dotazy a dokonce i nabídl ubytování zdarma v Nile River Campu. Pod slovem „camp“ si však představuji stany někde na okraji města, bez vody a elektřiny. Opak byl však pravdou! Kemp byl pár km od kanclu a když jsme seskočily z boda boda, tak jsme byly jak praštěné kladivem. Božský výhled na Nil, bazén, řada mini domků, kde jsou hosté ubytováni a stylový bar, ve kterém jsou hloučky lidí různých národností.

Večer probíhal následovně: bazén, horká sprcha, skvělá večeře, seznamování se s novými lidmi, nějaký ten drink a spánek. Ráno nás vyzvedl minibus a jeli jsme zpátky do kanceláře, kde na nás čekala snídaně, poučení před začátkem raftingu a placení. Cena za celodenní rafting je 140$, já měla tu zmíněnou slevu, takže jsem platila 120$. Je to pořád pálka, ale cena zahrnovala ubytko, snídani, oběd a pití během dne. Nelituji ale ani koruny, bylo to ÚŽASNÉ!

Nalubale rafting Nalubale rafting

Na raftu nás bylo osm plus jeden guard. Po dalším poučení jsme vypluli. Ze začátku klidná a nenáročná řeka se střídavě měnila na pěknou divošku a když se s námi raft párkrát převrátil, připadala jsem si jako v pračce. Rafty jsem vyzkoušela jen jednou ve Slovinsku, kde to zas taková divočina nebyla. Zatímco teď nás guard upozornil, že některé peřeje, budou na 5. levelu, což je skoro sebevražda. K mému překvapení celá posádka přežila. A že to byla posádka! Ta voda nás natolik stmelila, že jsme i po skončení spolu strávili ještě následující večer a naplánovali další setkání v hlavním městě, Kampale. Ono se totiž vždycky hodí mít nějaké známé třeba v Kanadě, Číně či New Yorku, ne?

Mrkněte se na sérii fotek, jak je Nil zrádný. Celý rafting dám již brzo na Facebook Letímsvětem.cz :)

Nalubale rafting Nalubale rafting Nalubale rafting Nalubale rafting Nalubale rafting Nalubale rafting Nalubale rafting

Komentáře

Češka v Ugandě
Pravý ugandský den v sirotčinci – Češka v Ugandě: 4. díl
Češka v Ugandě
Můj nový domov – Češka v Ugandě: 2. díl
Češka v Ugandě
Drsné vztahy k některým dětem – Češka v Ugandě: 7. díl