Rady a recenze

Ukažte přátelům, kde jste byli a kde budete


Jako blázen do cestování si své cesty rád značím a případně je sdílím. Jako uživatel telefonu s Androidem jsem původně hledal nějakou mobilní aplikaci, bohužel neúspěšně. Našel jsem mnoho aplikací, ovšem jen dvě publikovatelné. Bohužel i ty jsou graficky nudné a nemají žádnou funkci navíc. Však je sami vyzkoušejte.

Mobilní aplikace Countries Been a been

Jako první jsem našel Contries Been. Jde o glóbus, kde si můžeme vybarvit státy, ve kterých jste byli, žili, či chcete být. Ovšem grafika je hrozná. O něco graficky zdařilejší je jednoduchá aplikace been, ovšem ta zase krom zaznačení státu, kde jsme byli, neumí naprosto nic.

Android app - Countries Been
Android app - been

Obě aplikace mají možnost sdílení. Chybí tomu však šmrnc, hezká grafika, možnost poznámek a podobně. Naštěstí jsem objevil další dvě věci, které zaručeně každého cestovatele naopak velmi potěší!

Webová aplikace flightdiary.net

Jako první bych rád zmínil webovou aplikaci flightdiary.net. Skvělá věc, která vás motivuje létat. Princip je jednoduchý. Odletíte si jakýkoli let, přihlásíte se, vyplníte datum a číslo letu. Každý let se pak zakreslí do mapy a vy už jen sledujete pavouka, který vám plete pavučinu letů skrze celý svět.

Další funkcí jsou grafy a výpočty, do kterých se lety zapisují. Dohromady tak získáte 17 různých zajímavých údajů a statistik. Například kolik hodin jste strávili v letadle, jaká je vaše nejčastěji využívaná letecká společnost anebo kolik CO2 jste díky létání vypustili do ovzduší.

Flight diary

The Scratch Map of the World by Travel Map

The Scratch Map of the World, opravdu povedeným designovým kouskem, který zaručeně potěší každého cestovatele! Jde o škrabací mapu světa či Evropy! Jednoduše, zemi kterou jste navštívili obratem vyškrábete a okamžitě se dostaví touha ji vyškrábat celou a procestovat tak celý svět.

Nejde tedy o žádnou mobilní aplikaci, ale starou dobrou mapu, na kterou si můžete sáhnout. Ovšem tato je opravdu krásná a na každé zdi bude působit nejen funkčně, ale bude i šperkem místnosti, do které ji vyvěsíte.

Mrkněte na nic sami, objednávat můžete na www.travelmap.cz. Koupí mapy navíc podpoříte českou produkci!

Komentáře

Rady a recenze
Dlouhé mezipřistání v Bukurešti – Co stihnete a kolik to stojí?
Rady a recenze
Příští destinace: pláž, oceán a surfing
EXPO 2017 Astana
EXPO 2017 v kazašské Astaně