Svět letadel

Na vyhlídce v oblacích aneb výlet nad Českem malou Cessnou + FOTOGALERIE


Jako letecký fanatik a milovník letadel jsem nepohrdl další nabídkou, dostat se do oblak v cockpitu letadla. Tentokrát nešlo o linkový let dopravním letadlem, ale zkušební let v malém dvoumístném stroji Cessna 152.

Musím však konstatovat, že mnou absolvované lety v cockpitu letadla mají spíše klesající tendenci, co se velikosti letadla týče. Dva a půl roku zpět jsem svou cestu „pilota“ začal v Airbusu A330, který pojme téměř 300 cestujících. O rok později jsem měl tu čest letět s Airbusem A319, který pojme až 150 cestujících. Letos jsem asistoval u letu vrtulového letadla ATR 42, do kterého se nevejde ani 50 lidí a teď jsem „pilotoval“ letadlo jen pro 2? Co bude příště? Stíhačka? – Nevím. Pojďte se ale podívat, jak tento let vypadal.

Kam jsme se s touto Cessnou tentokrát podívali?

Mladá Boleslav – Hrad Bezděz – Máchovo jezero – Letiště Mimoň – Litoměřice – Most – Povrchový lom ČSA – Autodrom Most – Teplice – Ústí nad Labem – Kokořínsko – Automobilka ŠKODA AUTO 

Flightradar24Cessna 152 Cessna 152 Cessna 152 Cessna 152 Cessna 152 Pilotem na zkoušku Bezděz Pilotem na zkoušku Pilotem na zkoušku Pilotem na zkoušku Pilotem na zkoušku Pilotem na zkoušku Pilotem na zkoušku Pilotem na zkoušku Pilotem na zkoušku

Jaké to teda bylo?

No parádní! Až na to, že já jakožto ten fanatik jsem to málem nevydržel, protože chybělo málo a zvracel jsem z okýnka! Kolotoče odjakživa nemám rád a nedělají mi dobře, přičemž let v tomhle prdítku je jako jízda na jednom velkém kolotoči. Zleva, doprava, nahoru, dolů a stále dokola… vítr je opravdu živel.

A jak jsem se k tomu vůbec dostal?

Díky mému kamarádovi Pavlovi, který zrovna letěl svůj výcvikový let VFR (let za dobré viditelnosti) a tak mi nabídl místo „Co-pilota“. Tímto bych mu chtěl ještě jednou poděkovat a budu se těšit na další cestu do oblak. PS: Tentokrát snad ve větším letadle! :-)

Komentáře

Svět letadel
Kam a hlavně odkud si v zimě z Česka zaletíme?
Svět letadel
Z Ostravy přímou linkou do Dubaje
Svět letadel
Flightradar24 koupil „letecký deníček“ Flightdiary.net